Jump to content

Ses vi på Cirkus?


Recommended Posts

Cirkus-White-Arkitekter-m-16.9-1680×945

Diet Doctor bjuder in till en halvdag med föreläsningar, utställare och kaffemingel. Eventet LCHF2019 går av stapeln lördag 6 april och vi hoppas att du dyker upp. Vi kommer att hålla till på Lilla scenen på Cirkus på Djurgården i Stockholm. Missa inte det här!

Förutom vår egen kostdoktor Andreas Eenfeldt (Vem har rätt om LCHF?) kommer du att i tur och ordning får lyssna till Fredrik Nyström (Fet forskning visar fördelar med fet mat) och Jonas Colting (Prestera mera med LCHF). Dagen avslutas av Erik Hörstadius, vinnare av Biggest Loser VIP 2018, som ger dig en glimt av vad som hände bakom kulisserna på TV-slottet. Hälsoinspiratören Louise Hafdell är vår moderator och guidar dig genom dagen.

Biljetten kostar 599 kronor – och för dig som är medlem (eller tar en gratis provmånad) är det förmånliga priset 399 kronor!

Vi har också en rad spännande utställare på plats. Förutom Team Diet Doctor kommer du att få träffa bland andra Kostfonden, Low Carb Universe, Ketonix och LCHF-events i Säffle. Fler kommer till.

DD-LCHF-2019

All information om föreläsare, utställare, program och biljettköp hittar du på eventsidan LCHF2019.

Du som är medlem har alltså kraftigt rabatterat pris på biljetten och det gäller även dig som tar en gratis provmånad. Som inloggad medlem aktiverar du din rabatt genom att klicka på knappen nedan eller knappen på sajtens förstasida. Du måste alltså vara inloggad för att få det rabatterade priset. Varmt välkommen till LCHF2019!

Allt om LCHF2019

Frågor och funderingar? Kommentera nedan för snabbast svar!

PS

Ska du kryssa med LCHF-magasinet? Vi har ordnat en specialbeställd buss till Silja-terminalen i god tid före avgång.

Inlägget Ses vi på Cirkus? dök först upp på Diet Doctor.

Visa hela artikeln

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...